O NÁS

Těžištěm naší práce jsou architektonické návrhy, projekty pro stavební řízení, montážní dokumentace a realizace staveb. Rádi uplatňujeme přírodní materiály a tradiční postupy. Snažíme se vyhnout výrobkům chemických závodů, materiálům při jejichž výrobě vznikají toxické látky, materiálům se kterými si nevíme co počít po jejich dožití.

Většina toxické chemie, která se běžně ve stavebnictví používá, je zde proto, aby mohlo být dosaženo lepšího výstupu práce s nižšími nároky na zručnost pracovníků. Jde to ale i jinak, stačí pochopit některé souvislosti, někdy se přiučit tradičnímu řemeslu. Tak se dá PUR pěna nahradit ovčí vlnou s jílovou omazávkou, polystyrén můžeme nahradit řadou méně jedovatých tepelných izolací včetně slámy, stromy můžeme kácet v příznivém ročním období a fázi měsíce tak, aby méně chutnaly dřevokaznému hmyzu a méně praskaly, domy se dají proti vodě a radonu izolovat proudícím vzduchem a můžeme tak omezit použití asfaltových, nebo PVC plošných hydroizolací. Je toho mnohem víc, co bychom mohli zmínit. Chceme zde pouze ukázat způsob přemýšlení a to, jak se k věci stavíme. Pokud to lze, vybereme si cestu která neotravuje jak lidi, tak naší Zemi.

Máme rádi zajímavá, neobvyklá zadání. Umíme pracovat i s moderními materiály a technologiemi, zapadají-li alespoň rámcově do výše uvedené filozofie a jsou-li cestou k naplnění dobrého záměru.

Kontakt zde

 

Spřátelené weby

V oborech poctivé řemeslné prá­ce potká člověk řadu úžas­ných lidí. Je zde méně rivality založené na byznysu a více přá­telství a spolu­práce. Zde jsou kontakty na pro­fe­sionály, s nimiž Vám mohu spo­lu­práci vřele doporučit :

http://www.stavby-chudoba.cz

http://www.roubenkyasruby.cz/

http://www.mistrtesar.cz/

http://cejeni.cz/prirodni-domy

http://www.archconstatika.cz

http://projekce-tzb.webnode.cz/

http://www.alternativnitruhlarstvi.cz/

http://www.domyzeslamyahliny.cz/